نعمت‌زاده تاكيد كرد:

استفاده از توانمندیهای داخلی در حوزه فناوری اطلاعات

به اشتراک بگذارید
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در دولت برای رونق فضای کسب و کار استفاده حداکثری از پیوست‌های فرهنگی مطابق با فرهنگ غنی و اصیل ایرانی و اسلامی همچنین از توانمندیهای موجود در حوزه فناوری‌های اطلاعات و دانش‌های مرتبط با آن بهره خواهیم برد.
استفاده از توانمندیهای داخلی در حوزه فناوری اطلاعات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا،  به نقل از  به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا)؛ «مهندس محمدرضا نعمت‌زاده» در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه جانبه بین وزارتخانه‌های “صنعت، معدن و تجارت”، “فرهنگ و ارشاد اسلامی” و “ارتباطات و فناوری” با بیان این مطلب افزود: مباحث فرهنگی همواره جزء مباحث جدی نظام جمهوری اسلامی است همچنین آمیختگی حوزه‌های فعالیت‌های این وزارتخانه با علوم ارتباطات، فناوری اطلاعات و دانش‌های مرتبط با آن اعم از نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و سرانجام نشر اینگونه اطلاعات یکی از الزامات کشور بویژه در دولت تدبیر و امید است.

به گفته نعمت‌زاده؛ علیرغم اینکه هر دستگاه اجرایی وظیفه‌مندی خاص خود را دارد لیکن آمیختگی فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و فناوری موجب شده تا این سه وزارتخانه گستردگی‌سطح همکاری‌های خود را با استمداد از تشکل‌ها و بخش خصوصی انجام دهند.

وی در ادامه افزود: با نظارت وزرای مرتبط در انعقاد تفاهم‌نامه مشترک به عنوان بخش حاکمیتی و نظارتی بر بخش‌های خصوصی هر کدام از دستگاههای اجرایی در نهایت باعث رونق تکنولوژی، فناوری و اطلاع‌رسانی بویژه برای نسل جوان تشنه اطلاعات به منظور برخورد مدبرانه و عقلایی می شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه حضور موثر بخش خصوصی در این اقدام مهم فرهنگی، اقتصادی و فناوری افزود: با اطلاعات و امکانات وسیع بخش خصوصی در حوزه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌توانند علاوه بر تأمین نیازهای داخلی کشور به صادرات خدمات فنی و مهندسی و قطعات مبادرت نموده و از سوی دیگر با تربیت دانشجویان حوزه فناوری و اطلاعات سطح دانش را در داخل کشور افزایش داده و در حوزه بین‌الملل تبادلات فناوری بین‌المللی توسط جمهوری اسلامی ایران ایجاد و گسترش یابد.

وی در ادامه یادآور شد: در تفاهم‌نامه منعقده با توجه به گستردگی فناوری و دانش مربوطه آن در حوزه کسب و کار همچنین ضرورت توسعه فرهنگی کشور به صورت عام و خاص موجبات همکاری‌های مشترک بین دستگاهی با امضای تفاهم‌نامه سه جانبه رخ دهد.

مهندس نعمت‌زاده گفت: با ایجاد کمیته‌ای مرکب از معاونین سه وزارتخانه و تشکیل جلسات مستمر و حمایت وزرای مربوطه از تصمیمات و مصوبات این جلسات می‌توان شاهد موافقت‌های نوینی در حوزه اقتصاد، فرهنگ و فناوری اطلاعات در آینده نزدیک شاهد بود.

وی در پایان گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری علاوه بر انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین دستگاهی امروز پیش از این با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و فرهنگ و آموزش عالی در حوزه فرهنگ فصل جدیدی را باز نموده‌است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: علاوه بر امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه؛ توافقنامه دو جانبه دیگری بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات و فناوری به امضا رسید که در راستای آن شرکت‌های تابعه وزارت فناوری و اطلاعات با واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری همچنین تشکل‌ها، اصناف و شرکت‌های صادراتی و وارداتی هم‌افزایی لازم صورت گیرد.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی