به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا

آشنایی با بزرگترین ماشینهای حفاری جهان+اینفوگرافی

به اشتراک بگذارید
دستگاه‌های حفاری معدنی ماشینها و مدلهای غول پیکری در جهان هستند که می‌توانند بیش از 800 تن وزن داشته باشند.
آشنایی با بزرگترین ماشینهای حفاری جهان+اینفوگرافی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا، در گزارشی به بررسی پنج ماشین حفاری غول پیکری پرداخته‌ایم که در وب سایت دیلی تلگراف معرفی شده‌اند و به شرح زیرند:

1-    شاول هیدرولیک آر اچ 400 باکیروس

آر اچ 400 با حفر 9 هزار تن در عرض یک ساعت رکورد بر جای گذاشت. شاول آر اچ 400 می‌تواند 94 تن یا 57 یارد مربع را در شاول خود نگه دارد. در این ماشین که 10 متر (33 فوت) ارتفاع و 8.6 متر پهنا و 980 تن وزن دارد، دو موتور 16 سیلندری یکی شده‌اند تا 4400 اسب بخار نیرو تولید کنند و این ماشین حتی یک اتاق جداگانه پشت کابین دارد که می‌تواند به یخچال و مایکروویو مجهز شود. این شاول هیدرولیک در ماسه‌های نفتی آلبرتای کانادا در حال استفاده است.

2-    بیل مکانیکی چرخشی بگر 293 شرکت TAKRAF

این بیل چرخشی صاحب رکورد جهانی گینس برای بزرگترین ماشین زمینی است. بگر 293 برای استخراج لیگنیت که نوعی زغال سنگ عیار پایین مورد استفاده در نیروگاههای برق است، زمین را حفاری می‌کند. چرخ بگر به قطر 71 فوت 18 بیل 1452 گالنی این دستگاه را می‌چرخاند و زمین را کنده و به یک تسمه نقاله می‌ریزد که در پشت بازوی بارگیریش ساخته شده است. هر روز بگر 8.48 میلیون فوت مربع مواد را جابجا می‌کند که برای پر کردن 96 استخر شنای المپیک کافی است. این دستگاه که در معدن هومباخ آلمان مورد استفاده است، 94.5 متر ارتفاع و 220 متر طول و 45500 تن وزن دارد.

3-    کاترپیلار 797 اف

زمانی که کاترپیلار 797 بی را در سال 2002 معرفی کرد، آن‌را در کلاس یکی از بزرگترین دامپتراک‌های جهان قرار داد. شش سال بعد کاترپیلار با مدل 797 اف یک گام دیگر جلوتر گذاشت و مدل قبلی خود را از نظر ظرفیت حمل بار و اسب بخار کنار زد. دامپتراک 797 اف یک موتور تک 20 سیلندری با توان چهار هزار اسب بخار است که 51 متر ارتفاع و 9 متر پهنا و 687.5 تن وزن دارد.

4-    سنگ شکن سیار متسو

در حالی که ماشینهای دیگر زمین را حفاری کرده و مواد را جابجا می‌کنند، سنگ شکنهای سیار جابجایی و حمل قلوه سنگها از محل را راحت‌تر می‌کنند. یکی از بزرگترین سنگ شکنهای سیار در بازار لوکوترک ال تی 160 است که می‌تواند در هر ساعت حداکثر 1550 تن سنگ یا بتن را بشکند و تخته سنگهایی به اندازه یک متر مربع را جابجا کند. متسو با زنجیره‌های شبیه تانک این ماشین را طراحی کرده است از این‌رو می‌تواند به راحتی از زمینهای ناهموار در معادن روباز و زیرزمینی عبور کند. این دستگاه که در هر دوی معادن روباز و معادن زیرزمینی کاربرد دارد، 64 فوت طول و 9.2 فوت پهنا و 30.60 تن وزن دارد.

5-    لو تورنو 2350

بزرگترین لودر پیش‌کاو جهان با چرخهای لاستیکی زمین را با شاول 53 یارد مکعب کاوش کرده و جابجا می‌کند. یک موتور دیزل 65 لیتری با توان 2300 اسب بخار این ماشین غول آسا که 67 فوت پهنا و 21 فوت ارتفاع دارد و بیش از 72 تن مواد را تقریبا 44 فوت در هوا بلند می‌کند را حرکت می‌دهد. وزن این لودر 289 تن است و از ظرفیت حمل 72 تن برخوردار است.

برای دریافت اینفوگرافی مربوط به معرفی بزرگترین ماشینهای حفاری جهان در بخش زیر روی گزینه دانلود کلیک کرده و فایل تصویر الصاق شده به آن‌را روی رایانه خود ذخیره نمایید. اینفوگرافی مربوط به بزرگترین ماشینهای حفاری جهان به زبان انگلیسی طراحی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرسا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت و نهمین نمایشگاه اتوماسیون صنعتی مشهد توسط شرکت بین المللی آرسا از 20 الی 23 آبان ماه 93 در  محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.

 انتهای پیام/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار نمایشگاه فید خبرها
حامیان
  • آنجمن خوردگی ایران
  • سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی
  • شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی